Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü

Matematik Vakfı, Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Finansal Matematik Anabilim Dalı'nın kurucularından Prof. Dr. Hayri Körezlioğlu anısını yaşatmak ve genç araştırmacıları teşvik etmek amacı ile bir Araştırma Ödülü düzenlemektedir.

Ödülün, özellikle Finans Matematiği, Stokastik Süreçler ve Uygulamaları alanlarında çalışan genç bilim insanlarını teşvik etmek, çalışmalarının üstün niteliklerini kamuoyuna duyurmak amacı ile 2012 yılı itibariyle her yıl düzenlenmesi planlanmaktadır.

Adayların başvuru yılında 45 yaşını geçmemiş olmaları, başvuruların bireysel veya kurumsal olarak, adayın özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarıyla birlikte 30 Kasım tarihine kadar Matematik Vakfı Başkanlığı’na (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) e-posta ile iletilmesi gerekmektedir.

Ödül miktarı 1.000 TL olarak belirlenmiş olup, ödül töreninin Mart ayında, muhtemelen Prof. Körezlioğlu'nun doğum günü olan 25 Mart tarihinde olması beklenmektedir.

Prof. Dr. Hayri Körezlioğlu hakkinda:

MathSciNet: www.ams.org/mathscinet/search/author.html?mrauthid=104970
Matematik Dernegi: www.md.math.bilgi.edu.tr/arsiv/PDF/2007_3_63_72_KOREZLIOGLU.pdf